שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


הדפסה ידידותית חזרה לרשימת הספרים

  » על הספר  » המחברים  » מתוך הספר    » ביקורות ועוד  » עטיפת הספר  


על אהבת אם ועל מורא אב
מאת: אביעד קליינברג עורך

מחיר קטלוגי:  84 ₪
המחיר באתר: 72 ₪


 

..."הקובץ "על אהבת אם ועל מורא אב", שראה אור לפני שבועות אחדים, מעמיד את הקוראים בפני אמיתות שבדרך כלל מעדיפים לא לעמוד מולן, ובכך נרמז מלכתחילה משקלו הסגולי. אין זו בדיוק אנתולוגיה של מאמרים או אוסף סיפורים קצרים. זאת התבוננות בין-תחומית הכוללת מסות, סיפור קצר, אמנות פלסטית וגם שיחות של העורך עם הכותבים...הוא אוסף של התבטאויות על המשפחה הישראלית ועל פניה הנסתרים כביכול... לא במקרה פותח "הילד המנומס", סיפורו החכם, השנון ושובר הלב של אתגר קרת, את הקובץ החשוב הזה."

בתיה גור, הארץ, 16.4.2004


"...הקובץ המעניין ומרחיב הדעת, "על אהבת אם ועל מורא אב", בעריכת אביעד קליינברג, משרטט תמונת מצב של הדיון הביקורתי במשפחה, מזווית אנתרופולוגית, ספרותית ומשפטית.
...חיבורה של נווה הוא מופת של כתיבה מסאית מרתקת, אחראית ומעוררת מחשבה..."

עמרי הרצוג, תרבות וספרות הארץ, 7.5.20


"..."על אהבת אם ועל מורא אב" הוא ניסיון חדור נחישות ומעורר הערכה להתעמק באמת במושג המוחשי, המיידי, הלכאורה מובן מאליו ועם זאת הכל-כך מתעתע וחמקמק, הדבר הזה שאנו מכנים "משפחה"....
"החומרים המרכיבים" אותנו רושם לזכותו הישג בלתי מבוטל וחלוצי במהותו של כינון ז'אנר חדש בספרות העיון המקומית. הראיונות שערך קליינברג עם הכותבות מעניקים לקוראים הזדמנות נדירה לקחת חלק לגמרי לא פסיבי בדיאלוג אינטלקטואלי מעורר מחשבה, מהסוג שנדחק כמעט כליל מתרבות השיחה בתקשורת הישראלית. ספר המציע שיחות חכמות, בעלות אורך נשימה - שאינן מבועתות מהצורך להתמודד עם קונפליקטים מורכבים שלא ניתן לתמצתם במשפט אחד - ומשובצות בתובנות מרעננות על נושאים שהם ברומו של עולם ונדחקו ברגל גסה מסדר היום הציבורי, הוא בבחינת נס לכל דבר...".

נילי לנדסמן,תרבות העיר, 9.9.04


"ספר חדש, קומפקטי בצורתו ומרתק במהותו,מונח על שולחני. על העטיפה צילום של זוג,אישה וגבר,שחושפים שיניים בוהקות בחיוך סכריני...הספר הזה מציג, כמו קליידסקופ, זווית מפתיעות וצבעוניות למבנה ההנדסי השמרני והבלתי מתכלה הזה, משפחה. כל כותב לקח את הנושא לכיוון הקרוב ללבו. אין כאן אמירה חד משמעית גורפת, אלא פסיפס של..."

בילי לרמן-מוסקונה, מעריב, 4.4.2004


 

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978